Jauniešu apmaiņas projekts „Choice, not Chance”

///Jauniešu apmaiņas projekts „Choice, not Chance”
Jauniešu apmaiņas projekts „Choice, not Chance” 2021-01-18T15:21:33+00:00

Project Description

”Choice, not Chance” ir jauniešu apmaiņas projekts Erasmus+ programmā, ko veido Baltijas Reģionālais fonds. Sekojot un apzinot jauniešu viedokļus un statistiku var secināt, ka jauniešu nodarbinātība ir zema un viņiem sniegtās iespējas nav pietiekamas vai ir nepietiekams nepieciešamo zināšanu līmenis, lai iesaistītos darba tirgū.
Projekta mērķis ir palīdzēt jauniešiem atklāt un izprast savas stiprās personības puses, lai labāk izvērtētu savas profesionālās iespējas, veicinātu jauniešu uzņēmīgumu un kopumā samazinātu jauniešu atstumtības risku, kas bieži vien ir tāpēc, ka jaunieši nemācās, nestrādā un nav aktīvi, jo nav atradušī savu aicinājumu.  Projektā plānots, izmantojot dazādas neformālās izglītības metodes, t.sk. jauno unikālo NFI rīku “8KEYCOM”, ar kurā palīdzību jaunieši iepazīs un izzinās sevi, izpētīs un salīdzinās tālākās izglītības un profesijas iespējas atbilstoši savām kompetencēm un vēlmēm. Projekta apakšmērķis ir veicināt draudzīgas attiecības starp dažādu kultūru jauniešiem, pieredzes gūšanu citam no cita, mazināt aizspriedumus un palielināt sociālo vienotību, lai jaunieši  kļūtu tolerantāki  un aktīvāki  Eiropas pilsoņi.  Šajā jauniešu apmaiņas projektā jauniešiem būs iespēja izprast dažādas  kultūras un to nozīmīgumu mūsdienu sabiedrībā.
No katras dalībvalsts projektā piedalīsies 5 jaunieši un 1 grupas līderis, no Latvijas apmaiņā piedalīsies 6 jaunieši un 1 grupas līderis, kopā 26 dalībnieki, vecumā no 16-25 gadiem un 5 grupas līderi. Dalībnieku profils – jaunieši, kuri ir ieinteresēti starptautiskās apmaiņas projekta aktivitātēs un citu ES valstu kultūras iepazīšanā, jaunieši, kas ir pametuši mācības, un jaunieši bezdarbnieki, vai, kuri ir bijuši bezdarbnieki un jaunieši ar brīvprātīgā darba pieredzi un bez tās. No katras valsts projektā piedalīsies jaunieši ar ierobežotām iespējām – no katras valsts vismaz 2, savukārt no Ukrainas visi 6, kopumā vismaz 14, kuriem ir ekonomiskie un  sociālie šķēršļi, kā arī ģeogrāfiskie pstākļi un veselības problēmas.
Tiek izšķirtas 6 galvenās aktivitāšu dienas – IEPAZĪSTIES – dalībnieku savstarpējā iepazīšanas caur neformālajām spēlēm, grupas veidošanas un saliedēšanas aktivitātes, komandu veidošana/ATKLĀJ – Sevis iepazīšanas sākums, veidojot savas personības karti – ko es māku, varu, gribu?/MĀCIES – Dažādu testu sniegšana, saprast stiprās un vājās personības puses un projekta laikā attiecīgi stiprināt tās/DALIES – Tiek pieaicināti studenti, profesiju pārstāvji no apspriestākajām vai aktuālajām nozarēm, pieredzes apmaiņa savā starpā/VEIDO – Jaunieši pēc jau iegūtajām zināšanām izveido plakātu kā karti ar būtiskākajiem jautājumiem, lai palīdzētu citiem jauniešiem atrast un pētīt sevi/IZVĒRTĒ – Jaunieši izvērtēs savu darbu, ko ieguva vai ekspektācijas apstiprinājās, ko domā iesākt tālāk, projekta un rezultātu izvērtēšana, Youthpass aizpildīšana, tā pasniegšana dalībniekiem un projekta noslēgums.
Projekta laikā jaunieši izveidos plakātu ar būtiskākajiem jautājumiem un motivējošiem tekstiem, kas palīdzēs pārējiem jauniešiem izvēlēties, ko darīt dzīvē, ar kā sākt, saprast savas prasmes un pilnveidot tās. Organizācijas savās mītnes vietās varēs rīkot apmācības, radošas nodarbības izmantojot iegūto ”8KEYCOM” spēļu somu, kas lieliski palīdzēs jauniešu līderības, iniciatīvu un pārējo kompetenču attīstībai.
Projekta rezultātu izplatīšanā tiks iesaistīti visi dalībnieki, kuri par projektu informēs ar ierakstiem sociālajos medijos – savos personīgajos blogos, Twitter un Facebook, u.c. profilos. Paredzams, ka rezultātu izplatīšana notiks arī draugu, vienaudžu un citu grupu informēšanā par iegūtajām zināšanām, dalību projektā un tā ietvaros veiktajām aktivitātēm.
Ar projektu saistītās publikācijas:

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.