Projekts “Volunteerism vs voluntourism”

/, Uncategorized/Projekts “Volunteerism vs voluntourism”

Projekts “Volunteerism vs voluntourism”

Jauniešu apmaiņas projekts “Volunteerism vs voluntourism” norisinājās no 2019.gada 16.oktobra līdz 25.oktobrim gleznainā Rumānijas kalnu pilsētā Busteni. Projektā piedalījās 40 jaunieši no dažādām valstīm – Latvijas, Rumānijas, Lietuvas, Itālijas, Maķedonijas, Grieķijas, Čehijas un Polijas.

Projekta galvenā tēma bija jauniešu motivācijas celšana brīvprātīgajos darbos, kā mazināt risku neaktīvai jauniešu dalībai. Visas šīs dienas dalībnieki nodevās neformālās izglītības mācību procesā, kas sastāvēja no dažādām spēlēm, prezentācijām, debatēm,lomu maiņām, simulācijām. Daudzas aktivitātes notika brīvā dabā, kas veicināja lielāku un brīvāku kreativitāti un izdomu.  Projekta izskaņā jaunieši uzstājās vietējā skolā, kur notika fināla debates par tēmu “Voluntourist should be in a black list”.

Lūk ko saka paši dalībnieki par piedzīvoto projektā:

Paula: Spilgtākie momenti projektā bija debašu turnīra fināls, lai noskaidrotu uzvarētāju, kā arī izbraukums pēdējā dienā uz Rasnovas cietoksni, Drakulas pili un Brašovu. Šis izbraukums ļāva gūt labāku iespaidu par rumāņu kultūras pieminekļiem, kā arī par pašu kultūru. Jāizceļ ir arī “inter-cultural evenings” jeb citu kultūru vakari, kas ļāva iepazīt citas tautas, to tradīcijas un ēdienus. Projektā man patika tas, ka tas deva iespēju man attīstīt kompetences, kas noderēs nākotnē. Vienīgais, kas man kā latvietei likās neierasti, bija kalnainā pilsēta. Pa to pārvietojoties bija jāpieliek pūles, jo Latvijā pierasts staigāt pa līdzeniem ceļiem.

Kate: Man ļoti patika tas, ka organizatori jau no paša sākuma parūpējās par to, lai dalībnieki brīvāk justos un ātrāk sadraudzētos viens ar otru,līdz ar to, piemēram, es jutos ļoti brīvi un omulīgi visu projekta laiku. Ļoti patika valstu tradicionālie vakari, kad varēja kaut ko jaunu uzzināt par citām valstīm, kā arī nogaršot dažādus  ēdienus  un visi kopā dejot citu valstu dejas. Ļoti noderīgi bija tas, ka programmā bija visādi uzdevumi, kas lika domāt, visiem kopā spriest un rakst idejas. Ļoti novērtēju, ka programmā tika iekļautas debates, uzzināju vairāk par to kas tas ir un bija noderīgi arī pamēģināt, nedaudz izkāpt no savas komforta zonas un nopietni uzstāties, runājot angļu valodā.

Protams, katram savi paradumi, bet nepatika, ka ēdināšana bija 3 reizes dienā pa diezgan lielām porcijām, so visu varētu sadalīt uz kaut vai 4 ēdienreizēm, lai dalībnieki nejustos pārēdušies un līdz ar to miegaini un neproduktīvi pirmo stundu pēc ēdienreizes un pēc tam izsalkuši pusotru stundu pirms nākamās ēdienreizes

Sanda: Es esmu sajūsmā par šo projektu, kā arī tēma, manuprāt, ir ļoti aktuāla. Lokācijas vieta bija pasakaina, organizatori bija noteikti pašos uzdevumu augstumos. Aktivitātes bija ļoti daudzveidīgas, katru reizi bijām sadalīti citās grupās, kas arī veicināja starpkultūru sadraudzību un attīstīja komunikāciju dalībnieku starpā. Ļoti spilgti palika atmiņā “inter-cultural”vakari, kur katras valsts pārstāvji tiešām patīkami pārsteidza ar oriģinālām idejām un skaistiem priekšnesumiem. Visspilgtāk atmiņā man ir iespiedušās debates, katru dienu varēja vērot dalībnieku progresu un bija ļoti interesanti vērot jauniešu izdomu argumentācijā.

Projekta laikā jutos apbēdināta, ka ne vienmēr visi dalībnieki iesaistījās notiekošajās aktivitātēs.

Elīna: Projekts “Volunteerism vs voluntourism” bija lieliska iespēja izprast brīvprātīgo dalībnieku un organizatoru lomu savstarpējo mijiedarbību un atšķirības. Multikulturālā vide un nepārtrauktā grupu sajaukšana nodrošināja dažādus skatījumus un pieredzes strādājot grupās, kas nebūtu iespējams strādājot tikai savas valsts  ietvaros.

Personīgi, man patika plašais darbnīcu un aktivitāšu klāsts, kas dalībniekiem deva iespēju iztēloties dažādas situācijas, kas var ietekmēt brīvprātīgo darbu. Vienas no, manuprāt, interesantākajām aktivitātēm bija mākslas darbs dabā, kur mežā no atrastajiem materiāliem vajadzēja izveidot izstādes darbu par brīvprātīgo tēmu. Vēl viens interesants veids kā dalīties ar informāciju – “zivju tirgus”, kur dalībnieki izmantojot zemūdens pasaules noformējumu, rakstīja projektu piedāvājumus un pārdeva tos “zivju tirgū” citiem dalībniekiem. Kā arī, viena no projekta kulminācijām bija debates, kas mācīja attīstīt savu viedokli un piespieda jebkuru situāciju skatīt no divām pusēm.

Šis projekts man bija svarīgs, lai redzētu dažādību, kādi var būt projekti, lai rakstot savas organizācijas ietvaros jaunu projektu, būtu lielāka pieredze. Kā arī strādājot ar brīvprātīgajiem varētu labāk izprast viņu motīvus un rīcību. Paldies, Rumānijas projekta vadītājam Tolea un Baltijas reģionālajam fondam par šo iespēju.

2019-11-03T13:38:16+00:00 November 3rd, 2019|Jaunumi, Uncategorized|

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.