“Project HOWs” – materiāli mobilitātes projektu īstenotājiem

/, Resursi/“Project HOWs” – materiāli mobilitātes projektu īstenotājiem

“Project HOWs” – materiāli mobilitātes projektu īstenotājiem

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektā “Project HOWs” radīti noderīgi materiāli Erasmus+: Jaunatne darbībā mobilitātes projektu īstenotājiem!

Projektā partneri no 4 valstīm – “Baltijas Reģionālais fonds” no Latvijas, Vsl “Inovatyvi karta” no Lietuvas, CVS Bulgaria no Bulgārijas un Tudatos Ifjúságért Alapítvány no Ungārijas kopīgi strādāja, lai radītu atbalsta materiālus jaunpienācējiem Erasmus+: Jaunatne darbībā mobilitātes projektu īstenošanā:

  1. Projekta sākuma fāzē tika veikts pētījums, lai iegūtu datus par organizāciju līdzšinējo projektu īstenošanas pieredzi un apkopotu informāciju par mobilitātes projektu dalībnieku personīgo pieredzi un ieguvumiem šāda veida projektos, iegūtie dati tālāk tika izmantoti, izstrādājot atbalsta materiālus.
  2. Tika izveidota online mācīšanās platforma angļu valodā www.projecthows.com, kura interaktīvā veidā palīdzēs iepazīt projektu sastāvdaļas un attīstīs projektu īstenošanas prasmes. Platformā ir pieejami 7 tēmu bloki – Projektu vadība, Loģistika, Dalībnieki, Mācību process, Izvērtēšana, Rezultātu izplatīšana un turpinājuma pasākumi, Kaut kas vairāk, un katrā no blokiem pieejamas arī apakštēmas. Tēmas satur gan teorētisko informāciju, gan iekļauj papildus materiālus – video/ rakstus, kuri palīdz tās labāk izprast, kā arī noslēgumā tiek piedāvāts izpildīt testu, lai pārbaudītu savas zināšanas.

Platforma kalpo arī kā visu izstrādāto materiālu piekļuves vieta, un platformas mācīšanās tēmas ir saskaņotas ar rokasgrāmatu un izglītojošo spēli.

  1. Tika izstrādāta “Kabatas izmēra Rokasgrāmata jaunpienācējiem – atbalsts Erasmus+: Jaunatne darbībā mobilitātes projektu īstenotājiem”, kura pieejama angļu, latviešu, ungāru, lietuviešu un bulgāru valodās. Rokasgrāmatā iekļautas atbildes uz daudziem projektu īstenošanas “KĀ” jautājumiem. Tā ir paredzēta praktiskai lietošanai, un izstrādes procesā tika veltīta uzmanība, lai tajā būtu iekļauta gan noderīga informācija, gan arī praktiski padomi un paņēmieni, kurus var izmantot projekta īstenošanā. Apzināmies, ka rokasgrāmatā nav iekļauta visa nepieciešamā informācija un ka tā nesniegs visas atbildes, taču mēs ceram, ka tas būs labs palīgs, veicinās zinātkāri, motivāciju un vēlēšanos mācīties, augt un īstenot arvien labākas kvalitātes mobilitātes aktivitātes.
  2. Tika radīta izglītojoša projektu spēle “HOWs cards”, kura pieejama angļu, latviešu, ungāru, lietuviešu un bulgāru valodās. Spēlē ir 60 situāciju kartītes, kur katrā no tām ir attēlots kāds pārdomas rosinošs attēls un aprakstīta konkrēta situācija. Kartītēs ir iekļauti arī  jautājumi, kas aicina lietotājus domāt ārpus rāmjiem, saskatīt risinājumus, attīstīt stratēģisko domāšanu un sastapties ar dažādām reālās pieredzes situācijām, lai atklātu jaunas iespējas personīgajai izaugsmei un mācīšanās iespējām, organizējot Erasmus+ jaunatnes jomas projektus.

Mēs novēlam, lai projektā izstrādātie materiāli kļūtu par organizāciju un projektu īstenotāju draugiem, palīgiem un sabiedrotajiem, un sniegtu atbalstu visos projekta īstenošanas posmos un brīžos.

 

Projekta mērķis bija veicināt Erasmus + :Jaunatne darbībā projektu īstenošanas kvalitāti, nodrošinot iespēju jaunajiem projektu īstenotājiem interaktīvā, interesantā un izglītojošā veidā apgūt projektu īstenošanas prasmes, lai palielinātu jauniešu līdzdalību un aktīvāku iesaisti jaunatnes jomas projektu īstenošanā.

Erasmus+ stratēģiskās partnerības projektu “Project HOWs”, Nr. 2020-2-LV02-KA205-003404, no 2020.gada 1. septembra līdz 2022.gada 30. septembrim īstenoja nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds”, un to finansiāli atbalsta Eiropas Komisija caur programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Papildus jautājumiem un saziņai: Baltijas Reģionā fonda projektu vadītāja Ginta Salmiņa, E-pasts: ginta.salmina@gmail.com

2022-11-28T15:55:08+00:00 November 10th, 2022|Jaunumi, Resursi|

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.