Izaicinošajā 2020. gadā Baltijas Reģionālais fonds (BRF) turpināja īstenot aktivitātes pilsoniskās sabiedrības veicināšanā un neformālās izglītības popularizēšanā, īstenojot un piedaloties dažādos projektos. Īpaši aktīvi tika īstenotas dažādas aktivitātes darbā ar jauniešiem, popularizēts un veicināts brīvprātīgais darbs, starpkultūru dialogs, kā arī fonda pārstāvji piedalījās sabiedrības integrācijas pasākumos un iesaistījās un īstenoja projektus par iedzīvotāju iekļaušanu, neatkarīgi no viņu izglītības, sociālā stāvokļa vai kultūras vides, sociālo uzņēmējdarbību, NVO kapacitātes stiprināšanu u.c.
Viena no svarīgākajām BRF aktivitātēm ir jauniešu studijas „BaMbuss” uzturēšana Rīgā, Brīvības gatvē 204, kurā notiek jauniešiem daudzpusīgas aktivitātes – radošās darbnīcas, neformālās apmācības, diskusiju un specializētie klubi, brīvprātīgo apmācības, attīstīts mentoru un vienaudžu atbalsta tīkls, nodrošinātas karjeras konsultācijas, īstenoti jauniešu iniciatīvu projekti u.c. Kopš jauniešu studijas atvēršanas unikālais jauniešu skaits, kas piedalījušies aktivitātēs, pārsniedz 2100 un pamatā jaunieši apmeklē vairāk kā vienu aktivitāti. Katru mēnesi tiek organizēti vidēji 8 pasākumi (t.sk. tiešsaistes pasākumi) un tajos piedalās vidēji 10-20 dalībnieki, tādejādi, katru mēnesi jauniešu studijas pasākumus apmeklē vairāk kā 100 dalībnieki. Kopumā darbības laikā jauniešu studiju ir apmeklējuši vairāk nekā 5000 jaunieši un jaunatnes darbā iesaistītie un tikuši īstenoti vairāk nekā 850 pasākumi.
2020. gadā studijas aktivitātēs tika iesaistīti vairāk nekā 20 brīvprātīgie, kuri īstenoja savas personīgās iniciatīvas un organizēja dažādus pasākumus. Katru gadu jauniešu studijā darbojas arī Eiropas Savienības brīvprātīgie, nodrošinot Rīgas jauniešiem iespējas vairāk uzzināt par citām kultūrām un jauniešu iespējām Eiropā, kā arī veicinot jauniešu svešvalodu zināšanu uzlabošanos, jo komunikācija ar šiem jauniešiem notiek angļu valodā, kā arī brīvprātīgie pasniedz nodarbības citiem jauniešiem savās valodās. 2020.gadā BRF nodrošināja arī 2 starptautisko brīvprātīgo dalību Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centros (bērnu nami/ jauniešu mājas) “Apīte” un “Ezermalas”, kur tie 10 mēnešus darbojās ar šo iestāžu jauniešiem.
Pateicoties jauniešu studijas apmeklējumiem, Rīgas jaunieši ir atklājuši sev interesējošās profesijas, iestājušies budžeta grupās Latvijas augstskolās, uzņemti studijām ārvalstīs, atraduši darba vietas un attīstījuši savas profesionālās un personīgās kompetences.
Pagājušajā gadā, pārvarot izaicinājumus, tika nodrošināta arī iespēja piedalīties starptautiskos projektos. 2020.gadā BRF bija Latvijas partneris 3 starptautiskajiem projektiem programmā „Erasmus+” un “Eiropas solidaritātes korpuss”, kā arī Latvijā īstenoja 2 starptautiskus projektus.
- gada projekti:
- Erasmus+ ilgtermiņa kapacitātes celšanas projekts “Entrepreneurship Academy”,
- Erasmus+ strateģiskās partnerības projekts “Project HOWs”,
- Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “Adventures in your Career Choices” (sagatavošanās aktivitātes)
- Eiropas Solidaritātes korpusa Solidaritātes projekts “Be yoU”,
- Eiropas Solidaritātes korpusa Brīvprātīga darba projekts „V for Volunteering”,
- Šveices programmas European Voluntary Service projektu “European Mobility 2019-2020”,
- RD IKSD finansētie projekti – vasaras aktivitātes projektā „Citādā Rīga”, kapacitātes projekti “BaMbuss idejām” un “Digitālajā vidē”.
- Programmas “PuMPuRS” projekti “Jauna šodiena” un “Domas draugs”.
2020.gadā BRF turpināja sadarbību ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru, Eiropas Komisijas “Eurodesk” programmā, Izglītības un zinātnes ministriju, nodrošinot Jaunatnes lietu speciālistu mācību un “Jaunatnes darbinieku” mācību koordinēšanu, Rīgas domi, nodrošinot jauniešu iniciatīvu un skolēnu pašpārvalžu sadarbības projektu koordinēšanu, starptautisko brīvprātīgo klātbūtni bērnu namu jauniešu mājās, kā arī pildīja startēģiskā partnera pienākumus projektā “PROTI un DARI”.
Visi BRF darbinieki regulāri iesaistījušies brīvprātīgā darba veikšanā gan organizācijas organizētajās aktivitātēs, gan arī citos brīvprātīgajos pasākumos. Lai pilnveidotu profesionālās zināšanas, iegūtu jaunas prasmes un nodibinātu sadarbības kontaktus un izveidotu ar tiem uzticamu projektu partneru tīklu, nodibinājuma pārstāvji un brīvprātīgie darbinieki apmeklējuši dažādas apmācības, seminārus, projektus un organizācijas ārvalstīs – Spānijā, Igaunijā, Lietuvā u.c. valstīs.
Ar izvērsto pārskatu iespējams iepazīties šeit.