Project Description
Kapacitātes stiprināšamas projekts “3M:Multimedia multipliers from margins”
Projekta “3M:Multimedia multipliers from margins” mērķis ir popularizēt sociāli neaizsargāto grupu skatījumu par aktuālām tēmām, izmantojot inovatīvu pieeju – stāstu stāstīšanu caur foto un video. Projektā jaunatnes darbinieki apgūs metodoloģiu, kā veidot sociāli neazisargāto grupu stāstus un izmantot šos instrumentus darbā ar jauniešiem. Lai gan plašsaziņas līdzekļi (drukātie, TV, radio), cīnas un zaudē cīņu ar tiešsaistes mediju, mediju jomā izglītotie un kvalificētie reportieri nāk no nelabvēlīgos apstākļos pastāvošām kopienām un var piedāvāt savas zināšanas un pieredzi, dažādus stāstus un daudz personalizētaku izpratni par šiem jautājumiem.
Projektā tiks strādāts ar jaunatnes darbiniekiem, kas pēc apmācībām par jaunajiem medijiem un tehnoloģijām, darbosies kā multiplikatori savās valstīs. Projektā tiks nodrošināta zināšanu nodošana ieinteresētajiem pārstāvjiem no dažādām sociāli nodalītām grupām, tādējādi paaugstinot viņu kompetences, izmantojot foto, video un IT risinājumus. Projekta mērķis caur īstenotajām aktivitātēm ir arī veicināt diskriminācijas mazināšanu, novēršanu.
Projekts sniedz iespēju pilnveidoties gan jaunatnes darbiniekiem, gan sociāli neaizsargātām grupām izmantojot:
● Jaunu prasmju apgūšanu (pamati fotogrāfijā, video māksla, aplikacijas, interneta resursi)
● Veicina plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes (žurnālistikas pamati, sociālo mediju satura veidošana, prasme definēt sociālo tīklu mērķus un attīstīt sociālo mediju attiecīgās stratēģijas)
● jaunas iespējas personīgā potenciāla attīstīšanai (mākslinieciskā, dokumentālā, žurnālistikas, starpplatformu mediju izpausmes, spēcīgākas sociālās prasmes; plašāks sociālais tīkls virtuālajā un reālajā dzīvē; veicina izpratni par sociālo nevienlīdzību un tās ietekmi personīgajā un sabiedrības līmenī)
● pārvarēt stereotipus un stereotipiskas lomas (video un foto tehnoloģiju izmantošanā joprpjām joprojām dominē vīrieši)
- laužot tradicionālos rāmjus ziņu izplatīšanas veidos, kas saistīti ar sociāli atstumtām gripām (pārstāvji no atstumto / neaizsargāto grupām kļūst par reportieriem)
Projekta laikā plānotās aktivitātes:
2015.gada novembrī: projekta partneru tikšanās, kuras laikā partneri izrunā kopīgo projekta gaitu, loģistiku un notiek aktivitāšu un pirms projekta sagatavosanās uzdevunu izveide
2015.gada novembrs-2016.gada janvāris: projekta pirmās daļas dalībnieku sagatavošana, zināšanu un pieredzes apzināšana, video pamācības un mājasdarbi dalībniekiem
2016.gada februārī: 7 dienu apmācības Belgradā, Serbijā, kuru laikā notiks aktivitates divās grupās-foto un video, kuru laika dalībnieki tiks apmācīti kā caur šiem diviem veidiem darboties ar jauniešiem, kuru iespējas ir ierobežotas.
2016.gada februāris-aprīlis: Projekta dalībnieki realizē vietējās darbnīcas. Veic pētijumus, darbības saistībā ar atstumto kopienu specifiskajām problēmām izmantojos foto un video
Aprīlis/Maijs: otrās apmācības Belgradā izstrādājot sociālās vietnes un aplikācijas, kas būs cieši aistības ar bezdarba, socialās atstumtības un nabadzības problēmām
Maijs-oktobris: PDF formāta pamācību grāmata par sociālās iekļaušanas iespējām caur foto, video. Izstradato aplikaciju pilnveidošana. Virtuālās starpmēdiju izstādes izveide kā interneta platforma, kur tiks publiceti visi projekta laikā sasniegtie rezultāti.
Ar projektu saistītās publikācijas:
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.