Kapacitātes stiprināšanas projekts „3M: Multimedia Multipliers from Margins”

///Kapacitātes stiprināšanas projekts „3M: Multimedia Multipliers from Margins”
Kapacitātes stiprināšanas projekts „3M: Multimedia Multipliers from Margins” 2018-04-18T13:02:45+00:00

Project Description

Kapacitātes stiprināšamas projekts “3M:Multimedia multipliers from margins”

2015.gada rudenī Baltijas Reģionālais fonds uzsāka īstenot Stratēģiskās partnerības ilgtermiņa kapacitātes stiprināšanas projektu –  “3M:Multimedia multipliers from margins“, kura koordinators ir organizācija no Serbijas – Balkan Initiative for Tolerance, kurI šo projektu īsteno ciešā sadarbībā ar organizāciju no Slovēnijas “APIS” un citām organizācijām. Pavisam projektā piedalīsies partneri no 12 Eiropas valstīm- Serbijas, Slovēnijas, Turcijas, Latvijas, Francijas, Īrijas, Portugāles, Horvātijas, Itālijas, Rumānijas, Albānijas un Bosnija un Hercagovinas.

Projekta “3M:Multimedia multipliers from margins” mērķis ir popularizēt sociāli neaizsargāto grupu skatījumu par aktuālām tēmām, izmantojot inovatīvu pieeju – stāstu stāstīšanu caur foto un video.  Projektā jaunatnes darbinieki apgūs metodoloģiu, kā veidot sociāli neazisargāto grupu stāstus un izmantot šos instrumentus darbā ar jauniešiem.  Lai gan plašsaziņas līdzekļi (drukātie, TV, radio), cīnas un zaudē cīņu ar tiešsaistes mediju, mediju jomā izglītotie un kvalificētie reportieri nāk no nelabvēlīgos apstākļos pastāvošām kopienām un var piedāvāt savas zināšanas un pieredzi, dažādus stāstus un daudz personalizētaku izpratni par šiem jautājumiem.
Projektā tiks strādāts ar jaunatnes darbiniekiem, kas pēc apmācībām par  jaunajiem medijiem un tehnoloģijām, darbosies kā multiplikatori savās valstīs. Projektā tiks nodrošināta zināšanu nodošana ieinteresētajiem pārstāvjiem no dažādām sociāli nodalītām grupām, tādējādi paaugstinot viņu kompetences, izmantojot foto, video un IT risinājumus. Projekta mērķis caur īstenotajām aktivitātēm ir arī veicināt diskriminācijas mazināšanu, novēršanu.

Projekts sniedz iespēju pilnveidoties gan jaunatnes darbiniekiem, gan sociāli neaizsargātām grupām izmantojot:
● Jaunu prasmju apgūšanu (pamati fotogrāfijā, video māksla, aplikacijas, interneta resursi)
● Veicina plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes (žurnālistikas pamati,  sociālo mediju satura veidošana,  prasme definēt sociālo tīklu mērķus un attīstīt sociālo mediju attiecīgās stratēģijas)
● jaunas iespējas personīgā potenciāla attīstīšanai (mākslinieciskā, dokumentālā, žurnālistikas,  starpplatformu mediju izpausmes, spēcīgākas sociālās prasmes; plašāks sociālais tīkls virtuālajā un reālajā dzīvē; veicina izpratni par sociālo nevienlīdzību un tās ietekmi  personīgajā un sabiedrības līmenī)
● pārvarēt stereotipus un stereotipiskas lomas (video un foto tehnoloģiju izmantošanā joprpjām joprojām dominē vīrieši)

  • laužot tradicionālos rāmjus ziņu izplatīšanas veidos, kas saistīti ar sociāli atstumtām gripām (pārstāvji no atstumto / neaizsargāto grupām kļūst par reportieriem)

Projekta laikā plānotās aktivitātes:

2015.gada novembrī: projekta partneru tikšanās, kuras laikā partneri izrunā kopīgo projekta gaitu, loģistiku un notiek  aktivitāšu un pirms projekta sagatavosanās uzdevunu izveide

2015.gada novembrs-2016.gada janvāris: projekta pirmās daļas dalībnieku sagatavošana, zināšanu un pieredzes apzināšana, video pamācības un mājasdarbi dalībniekiem

2016.gada februārī: 7 dienu apmācības Belgradā, Serbijā, kuru laikā notiks aktivitates divās grupās-foto un video, kuru laika dalībnieki tiks apmācīti kā caur šiem diviem veidiem darboties ar jauniešiem, kuru iespējas ir ierobežotas.

2016.gada februāris-aprīlis: Projekta dalībnieki realizē vietējās darbnīcas. Veic pētijumus, darbības saistībā ar atstumto kopienu specifiskajām problēmām izmantojos foto un video

Aprīlis/Maijs: otrās apmācības Belgradā izstrādājot sociālās vietnes un aplikācijas, kas būs cieši aistības ar bezdarba, socialās atstumtības un nabadzības problēmām

Maijs-oktobris: PDF formāta pamācību grāmata par sociālās iekļaušanas iespējām caur foto, video. Izstradato aplikaciju pilnveidošana. Virtuālās starpmēdiju izstādes izveide kā interneta platforma, kur tiks publiceti visi projekta laikā sasniegtie rezultāti.

Ar projektu saistītās publikācijas:

http://www.brfonds.lv/jaunumi/read/488/

http://www.brfonds.lv/news/read/510/

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.