Projekts “Help others to help yourself”

/, Uncategorized/Projekts “Help others to help yourself”

Projekts “Help others to help yourself”

Jauniešu apmaiņas projekts “Help others to help yourself” norisinājās 21.-26. jūnijā Slovākijas pilsētā Košicē, 2019. gada Eiropas brīvprātīgā darba galvaspilsētā. 6 dalībniekiem no Latvijas bija iespēja sadarboties ar jauniešiem no 7 citām Eiropas valstīm – Serbijas, Somijas, Spānijas, Slovākijas, Rumānijas, Igaunijas un Kipras. Projekta tēma bija brīvprātīgais darbs un tas, kā tas var palīdzēt sabiedrībai un indivīdam.

Nepilnās nedēļas laikā dalībniekiem bija iespēja apmeklēt vairākas pilsētas nevalstisko iestāžu ierīkotās vietas un pašiem pielikt roku brīvprātīgajā darbā – sākot ar suņu patversmi un beidzot ar viduslaiku pilsdrupu parku.

Apmainoties ar savu pieredzi, rīkojoties pašiem un uzklausot jomas speciālistus, ikkatrs dalībnieks mājupceļā devās ar iedvesmu dalīties par uzzināto un piedzīvoto arī savās mājās.

Lūk, ko saka paši dalībnieki :

Anna Veisa : Iepazīt tik daudz un dažādus cilvēkus ļoti īsā laikā bija aizraujoši, es nedomāju, ka beigās, kad došos prom, būšu tik pieķērusies viņiem, tomēr asaras bira. Vai šis ir mans pēdējais apmaiņas brauciens? Nē. Draugus no projekta centīšos apciemot, kad vien varēšu.

Anastasija Titova : Visvairāk man patika vakari, kad varējām visi kopā pasēdēt pie ugunskura, daloties ar pagājušās dienas emocijām. Katrs cilvēks projektā ir unikāls un ar savu īpašu skatienu uz notiekošo.Vismaz lai paklausītos citas domas un padalīties ar savām tik interkulturāla vidē, ir vērts braukt šāda tipa projektos.

Jūlija Gruznova : Projekta tēma, aktivitātes, vieta un cilvēki – viss sagāja kopā un rādīja vienu no labākajiem projektiem, kur esmu bijusi. Bija interesanti klausīties dalībnieku pieredzes stāstus par jaunatnes darbu, uzzināt par citām NGO un brīvprātīgo darbu iespējām citās valstīs. Kā arī ļoti patika, ka mums bija oficiālā tikšanās ar Košices vicepresidenti, kura pateicās mums par to, ka palīdzam pilsētai un novēlēja mums visiem turpināt brīvprātīgo darbu mūsu valstīs.

Krišjānis Odiņš : Esmu ļoti lepns ar visu paveikto, jo redzēju, ka tas sagādā prieku ne tikai mums, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, tāpēc, manuprāt, mēs bijām izcils piemērs brīvprātīgā darba būtībai. Es ļoti, ļoti daudz iemācījos no organizatoriem, kuri ļoti smagi strādāja, lai viss izdotos. Esmu pateicīgs Latvijas komandai, jo viņi visi ir ļoti spilgtas personības un katru dienu rūpējas viens par otru!

Janeta Henzele : Ar vārdu “interesanti” nepietiktu, lai raksturotu to, kas notiek, kad kopā sanāk cilvēki no visdažādākajām Eiropas malām un pavada kopā nedēļu. Apmaiņas laikā kopīgi nonācām pie atziņas, ka “Ja pasaule dzīvotu kā projektos, viss būtu fantastiski.” Tomēr tieši tas, ka tā nav ikdiena, liek atvēlētos brīžus pavadīt pēc iespējas produktīvāk – domāju, ka mums īsajā laikā izdevās piepildīt vienam otru un arī pilsētu mums apkārt, ko pierādīja daudzie iedzīvotāju, suņu, zirgu un citu kustoņu smaidi.

Haralds Imaks : Gluži kā sabalansēta maltīte, šis projekts bija labi pārdomāts darba, jautrības, zināšanu ieguves un iecietības sajaukums. Pa virsu tai uzbērtas garšvielas no visas Eiropas – sākot ar Kipras olīvām un beidzot ar rumāņu vampīru asinīm. Šī maltīte, jeb projekts, noteikti mainīja veidu, kā es raugos uz dzīvi un deva man ievērojamu enerģijas pieaugumu.

Projekts  tiek īstenots Eiropas Komisijas finansētās programmas “Erasmus+:Jaunatne darbībā” ietvaros.

2019-08-19T14:03:53+00:00 July 25th, 2019|Jaunumi, Uncategorized|

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.