“Lead your story” – Erasmus+ jauniešu apmaiņa Spānijā

/, Uncategorized/“Lead your story” – Erasmus+ jauniešu apmaiņa Spānijā

“Lead your story” – Erasmus+ jauniešu apmaiņa Spānijā

No 2018.gada 26. līdz 30. novembrim Spānijā, nelielā pilsētiņā El Puig, kas atrodas netālu no Valensijas, notika Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts “Lead your story”, kurā no Latvijas piedalījās četri jaunieši un grupas līderis. Projekta galvenā tēma – jauniešu nodarbinātība un iespējas vietējā un Eiropas līemenī ir aktuāla ļoti daudziem jauniešiem, un projekta laikā jaunieši no Spānijas, Bosnijas Hercegovinas un Latvijas dalījās savās personīgajās pieredzēs, diskutēja un uzzināja par dažādām jaunām iespējām. Projektā tika aktualizēts, cik svarīgi ir izvirzīt personīgo mērķi un uz to iet, kā neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā, kā veikt izvēles, kā sevi prezentēt un kādas ir mūsdienu aktuālās kompetences.

Ko par dalību projektā saka dalībnieki?
Jana Janaite – apmaiņas laikā bija patīkami redzēt, kā 3 atšķirīgas kultūras izveido komandu un 5 dienu garumā kopā mācās, dalās ar pieredzēm un veido atmiņas. Projektā guvu atziņas par to, cik svarīgi mūsdienās ir individuāla pieeja katrai darba vakancei un savu “soft skills” attīstību, kas ļauj sasniegt vairāk un justies labāk savā darba vietā. Interesanti bija neierastie ēšanas paradumi, nesteidzīga maltītes baudīšana ir viena no lietām, kas latviešiem pietrūkst, centīšos šo ieradumu iestarpināt steidzīgajā latvieša dzīvē. Lieliski būtu, ja projekts būtu ilgāks, lai dalībnieki varētu vairāk izpausties un mācīties vienam no otra.

Justs Mellups – projekta laikā vairāk sapratu savus nākotnes plānus. Šīs nedēļas laikā ieguvu jaunas zināšanas par darbu un vispārējām iespējām Eiropā un pasaulē. Ļoti patika iepazīt jaunus cilvēkus un citas kultūras un, iemācīties sadzīvot ar tām un tās saprast. Ko vēl gribējās projektā? Nedaudz pietrūka dalībnieku pieredzes stāstu.

Kristīne Paršinova
Projekta laikā bija vienreizēja iespēja iepazīt jaunas kultūras un līdz ar to paplašināt savu redzesloku. Ļoti novērtēju apmaiņas projektus, jo no katra kaut ko vari iegūt. Noteikti varu teikt, ka esmu guvusi pāris atklāsmes gan saistībā par nākotni un izglītību, gan cilvēkiem sev apkārt un, protams, sevi pašu, ko arī novērtēju visvairāk.

Aleksandrs Jermolenko – piedaloties projektā guvu derīgas zināšanas, īpaši par to, kā labāk sevi pasniegt darba tirgū, kā veidot pievilcīgu un pareizi aizpildītu CV, lai darba devējam tas iekrīt atmiņā. No jauna sev atklāju Spāniju, tās kultūru un tradīcijas, kā arī iepazinu Bosniju un Hercegovinu, par kuru maz kas bija dzirdēts. Atmiņā īpaši paliks mums neierasts ēšanas laiks un ēdienu kombinācijas, kā arī dienas temperatūra novembrī +20. Nedaudz pietrūka savstarpējās saites starp dažām aktivitātēm, kā arī dalībnieku lielāka iekļaušana projekta īstenošanā, bet to, iespējams, var skaidrot ar projekta ilgumu.

Latvijas grupas līdere – Ginta Salmiņa – projekta tēma ir aktuāla daudziem jauniešiem un prieks, ka Erasmus+ programmas ietvaros šādi projekti var tikt īstenoti. Jauniešu apmaiņas projektos jaunieši ne tikai iepazīst citu valstu jauniešus un situācijas viņu valstīs, bet labāk iepazīst arī paši sevi. Lai gan projektā nedaudz pietrūka neformālās izglītības aktivitāšu un pašu jauniešu pieredzes stāstu, tomēr, tā bija laba iespēja vairāk uzzināt par dažādām iespējām, piemēram, Eures un Epso. Liels prieks El Puig bija satikt arī Evitu no Latvijas, kura projekta organizācijā jau 9 mēnešus veic Eiropas brīvprātīgo darbu. Un jā, garšīgākie manderīni ir tieši Spānijā!

Paldies par šo iespēju projekta organizatoram – AJUNTAMENT DEL PUIG DE SANTA MARIA (Spānija). Projekts tika īstenots kopā ar partneriem – SOCIETAS FAMILIA SUPRA OMNE (Bosnia Hercegovina) un BALTIJAS REĢIONĀLO FONDU (Latvija).

2018-12-04T12:55:43+00:00 December 4th, 2018|Jaunumi, Uncategorized|

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.