Latvijas – Lietuvas apmācības “Give wings”

/, Uncategorized/Latvijas – Lietuvas apmācības “Give wings”

Latvijas – Lietuvas apmācības “Give wings”

Šī gada maijā, bet ja precīzi, tad no  9. līdz 13. maijam Antalieptē, Lietuvā notika apmācības “Give wings”. Apmācības bija paredzētas abu valstu treneru kopām un reģionālajiem pārstāvjiem un veltītas stresa pārvarēšanai un holistiskās pieejas izmantošanai apmācībās, tās kopīgi organizēja Latvijas – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Lietuvas Nacionālās aģentūras – Veiklus jaunimas.

No Latvijas apmācītājus pārstāvēja mūsu jauniešu studijas “BaMbuss” vadītāja un arī neformālās izglītības apmācītāja Līga Siliņa un neformālās izglītības apmācītāja Santa Krastiņa.

Līga: “Jau apmācību nosaukumā ir vēstījums “Dod spārnus”. Šo apmācību laikā mēs devām spārnus savas stresam un ļāvām tam aizlidot attīstot, sajūtot, izvērtējot, analizējot, domājot, radot un veidojot dažādas idejas. “

Apmācību laikā tika iepazītas un praksē izmēģinātas dažādas stresa menedžmenta un vadīšanas tehnikas, kā vadīt un strādāt ar savu stresu, kā rīkoties stresa sitācijās un pat kā izmantot stresu savā labā.  Viens no rīkiem kā vadīt savu stresu ir izveidot savu personīgo sarakstu ar aktivitātēm kā tikt galā ar stresu, tās var būt ļoti mazas vai cituprāt nenozīmīgas aktivitātes kā piemēram sapīt bizi, tomēr galvenais, ka šīs ir atktivitātes, kas sagādāt jums prieku un kas palīdz man tikt galā ar saspringtām situācijām.

Santa: “Ļoti svarīgi  ir paskatīties uz stresa menedžementa tehnikām no personiskās perspektīvas, analizēt savas reakcijas vai tipiskās pieejas. Šo apmācību laikā vērtīgi bija paplašināt savu sarakstu, kā tikt galā ar stresu.”

Otra apmācību galvenā tēma bija holistiskās pieejas izmantošanai apmācībās. Holistiskā pieeja ir pieeja, kurā mēs apzināmies, ka persona sastāv no fiziskā ķermeņa, prāta, garā un emocijām, un cilvēks aug un attīstās vislabāk, kad tiek attīstīti visi šie līmeņi.

Kā apmācītāji mēs cenšamies veidot apmācību programmu un izvēlēties dažādas metodes, kas būtu atbilstošakās katrai tēmāi un apmācībām. Ne tikai dalībnieki, bet arī apmācītāji attīsta savas prasmes, lai sniegtu iespēju arī saviem dalībniekiem apgūt attīstīties vairāk.  Holistiskā pieeja varbūt visaptveroša pieeja ko iepazīt, tomēr daudz vērtīgāk ir par to ne tikai runāt un iepažities, bet reāli zimēģināt un sajust caur personīgo pieredzi.

Līga: Kopumā ļoti vērtīgi bija izrauties no ikdienas darbu steigas un pavadīt laiku skaistā un saulainā vietā, attīstot savu ķermeni, prātu, garu un emocijas, kā arī domājot, analizējot, radot un “meditējot” kopā ar Latvijas un Lietuvas kolēģiem.”

Apmācību norisei bija izvēlēta ļoti atbilstoša norises vieta Antaliepte, Lietuvā, ciems, kas atrodas netālu no robežas un ir tuvu Daugavpilij. Antaliepte ir ciems/maza pilsētiņa, kur;a ir dažādu vēstures krustojumu un dabas un cilvēka mijiedarbību. Pilsētas sākums ir saistīts ar Klostera dibināšanu 17. gs. , tomēr laika gaitā klosteris sekoja politikas un ideoloģijas maiņai, kā arī mainījās klostera ēkas funkcijas un mūku istabas kļuva par barakām.

Kad uz neilgu laiku atgriezās klostera pamatfunkcija,to drīz zaudēja klostera ēka kļuva par izglītības vietu – tehnikuma skolu.

Pēc vairāku gadu desmitu darbības pārtraukuma, sociālā biznesa atbalstītāji “Innovator Valley” atkal mēģina atjaunot klosteri un tā parku – saglabāt un atjaunot palikušas ēkas, atjaunot ainavu, attīstīt radošumu, sniegt darba vietas un apvienot vietējo kopienu.

 

2018-07-31T11:22:19+00:00 June 30th, 2018|Jaunumi, Uncategorized|

Leave A Comment

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.