Kas ir BR Fonds?

BR fonds ir nevalstiska organizācija ar mērķi attīstīt, veicināt, iedvesmot un atbalstīt radošas idejas caur apmācībām, projektiem un konsultācijām. Fonda darbinieki iestājas par draudzīgu un mierpilnu pasauli, veicinot starpkultūru dialogu, atbalstot vienlīdzību un respektējot individualitāti. Cilvēks, kurš atradis savu ceļu, nedrīkst baidīties! Piedāvātie semināri, apmācības un projekti atver durvis jaunai pieredzei,  zināšanām un iespējām, veicinot gan neformālo izglītību, gan arī mūžizglītību. BR fonds ir atvērts jaunām sadarbības iespējām un idejām, tāpēc – „Laipni lūgti mūsu pasaulē - Baltijas Reģionālajā fondā!” 

Less talk more action apmaiņa Maltā

11. Sept, 11:16 2017 gads

Jaunieši no Latvijas šīs vasaras beigās vēl paspēja noķert kādu saules staru, gūt pieredzi un krāsainas atmiņas! Projektā ’’Less talk more action’’, kas norisinājās no 28.augusta līdz 5.septembrim, kopā piedalījās gandrīz 50 dalībnieku no piecām dažādām valstīm – Latvijas, Īrijas, Norvēģijas, Itālijas un Maltas. Katra valsts tika pārstāvēta ar diviem līderiem un 8 jauniešiem, vienīgi Latvijas komandā bija viens līderis visiem jauniešiem, taču šiem superīgajiem, tas nesagādāja nekādas grūtības.

Projekta galvenā tēma bija ’’Interešu aizstāvība’’ (Advocacy) un sauklis ’’Less talk more action’’ (Mazāk runu, vairāk darbu) lieliski arī atspoguļoja projektā pavadītās dienas. Lai viss notiktu raitāk un darbīgāk katras valsts līderi jūnijā bija pirms projekta darbinieku apmācībās, kur arī izrunāja programmu, plānus un visu pārējo nepieciešamo informāciju, kā arī pašizglītojās dažādās nodarbībās. Katrai komandai arī pirms jauniešu apmaiņas bija tikšanās, lai diskutētu par interešu aizstāvību, par savu pieredzi un skatījumu uz to, kā arī, lai apspriestu personīgās spējas un talantus, ar ko varētu dalīties projektā. No šī brīža visi gaidīja ierašanos Maltā, lai kopīgiem spēkiem parādītu, ko var jaunieši un sniegtu labumu sabiedrībai.


Stāsta Samanta (jauniešu grupas līdere) - ’’Visas projekta dienas dzīvojām jauniešu hostelī, kas atradās idilliskā zvejniekciematā – Marsaslokka. Pirmās projekta dienas bija pilnas ar sagatavošanās darbiem, neziņu par reālā darba veicamo iznākumu un peldēm zilganzaļajos ūdeņos. Pirmais izaicinājums, ar kuru saskaras visi projektu dalībnieki ir – personu vārdi. Tāpēc mums bija ļoti daudz vārdu spēles, energizeri  un grupu nodarbības. Kā arī visa projekta laikā mēs spēlējām ’’slepeno draudziņu’’ spēli, kas bija ļoti jauki.

Nedaudz sīkāk par projekta gaitu. Pirmo trīs dienu pamatā bija iepazīšanās, bet līdztekus tam arī reālo darbu plānošana. Jaunieši balstoties uz savām interesēm, talantiem un spējām sadalījās sešās darba grupās. Katra darba grupa noteiktās nodarbībās plānoja gan nepieciešamos materiālus un izejvielas, gan sev darāmo darba plānu, sadalīja uzdevumus un apspriedās ar citām komandām, kā arī iepazina katras valsts situāciju šajā jautājumā – interešu aizstāvība.

Pie otām, urbjiem, smilšpapīriem, ko, nu, kuram vajadzēja, mēs kopīgi ķērāmies ceturtajā un piektajā dienā, kad devāmies uz otru galveno darba vietu – bērnu laukumiņu pilsētā Kalkara. Katrs atbildīgi pildot savu darbu, mēs paguvām ļoti daudz. Šo divu dienu laikā ne vien atjaunojām soliņus, izgatavojām miskastes, nokrāsojām un dekorējām gan sienas, gan trepes, gan slidkalniņu bērnu laukumiņā, bet arī iepazināmies ar Kalkaras pilsētas mēra kundzi un pie mums ciemos bija arī Maltas televīzija. Tas mums visiem bija pagodinājums un pārsteigums reizē.

Pēc tik cītīgi nostrādātām dienām bija laiks atpūtai. Sestajā dienā visi devāmies uz galvaspilsētu Valletu, kur jauniešus sagaidīja visnotaļ interesanta pilsētas izpētes spēle. Septītās dienas rītu arī pavadījām Valletā, taču otro dienas pusi izbaudījām pludmalē, kurā vēl nebijām bijuši. Vakarā ieturējām atvadu vakariņas un karaokes pasākumu. Pēdējā nakts bija gara.

Personīgi man liels pārsteigums un prieks bija par to, cik daudz vietās jauniešiem bija iespēja pabūt, jo domāju, ka tik daudz laika vai braukāšanas apkārt nebūs iespējams. Neskaitot jau augstāk minētās pilsētas – Valletu, Marsaslokku un Kalkaru, visas pludmales un cilvēkus, kurus satika, viņi paspēja vēl lēkt no klintīm un apmeklēt sev interesējošas un aizraujošas vietas!

Mans ieguvums no šī projekta ir iepazītie līderi un jaunieši, ieskats gan katras valsts jaunatnes darbības jomā, gan iepazītas organizācijas un noteikti plašāks skatījums uz interešu aizstāvības jomu. Pavadītais laiks projektā mums katram deva iedvesmu, vairāk pašpārliecinātības, pilnveidotas komunikāciju prasmes un tādas - spirdzinošas atmiņas.

Katram ir svarīgi sākt no sevis un būt tam, kurš sāks, jo katra balss ir no svara un ik viens spēj ietekmēt lietu kārtību!

Paldies manai lieliskajai komandai – Annijai, Annai, Lūcijai un Anastasijai – jūs meitenes bijāt super-radošas, rosīgas un atbildīgas, un puišiem – Markusam, Kristapam, Haraldam un Reinim – par izturību, kreativitāti un sapratni!’’

Liels paldies par iespēju piedalīties apmācībās un projektā!

Autore:Samanta Straupmane

Projekts tiek īstenots programmas "Erasmus+" ietvaros un tas tiek finansēts ar Eiropas Komisjijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autoru uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.SEE A Game


Ideju ģenerēšanas inkubatorsJauniešu projektiIesaisties!